2019 Yılı Oscar Yabancı Dilde En İyi Film Türkiye Adayı Başvuruları

Bu yıl 92.'si düzenlenecek olan Akademi Ödülleri (OSCAR) "Yabancı Dilde En İyi Film" Türkiye adayının belirlenmesi için başvurular açılmıştır. Başvuru yapacak filmlerin, başvuru...

Bilgilendirme

2019 Yılı Oscar Yabancı Dilde En İyi Film Türkiye Adayı Başvuruları

Bu yıl 92.'si düzenlenecek olan Akademi Ödülleri (OSCAR) "Yabancı Dilde En İyi Film" Türkiye adayının belirlenmesi için başvurular açılmıştır.

Başvuru yapacak filmlerin, başvuru formu ve şifreli online izleme linki veya 17 adet dijital kopyasını (DVD veya harici bellek) 2 Ağustos 2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar SEK sekreteryasına (SEYAP-TESİYAP-FİYAB ofisi) ulaştırmaları gerekmektedir.

Başvuru formuna http://www.sek.org.tr/index.php/basvuru-formlari adresinden ulaşılabilir.

Filmlerin yapımcıları, seçici kurul üyeleri için 9 Ağustos 2019 gününe kadar ayrıca özel gösterimler organize edebilirler.

Seçici Kurul, ASİTEM, BİROY, BSB, FİYAB, SENARİSTBİR, SETEM, SESAM, SE-YAP, SİNEBİR, TESİYAP Sinema Meslek Birlikleri'nin yanı sıra ÇASOD, FİLM-YÖN, SENDER, SİNESEN, SİYAD, SODER ve KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ temsilcilerinden oluşmaktadır. Seçici Kurul, "En İyi Yabancı Film Türkiye Adayı"nı en geç Ağustos sonuna kadar açıklayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sanatsal Etkinlikler Komisyonu

Adres: SEYAP-TESİYAP-FİYAB Sinema Yapımcıları Meslek Birlikleri / Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Sok. No.3 Kat.3 D.6 Beyoğlu